8½ rakendust produktiivsuse tõstmiseks

Projektiagentuur

8½ rakendust produktiivsuse tõstmiseks

 

Praegusel ajal tundub, et oleme üleujutatud kõiksugustest produktiivsuse tõstmise rakendustest, tehnikatest ja teenustest, mis aitavad meil tõhusalt juhtida oma igapäevaseid töid ja tegemisi. Produktiivsuse tõstmiseks on loodud hulga äppe, mis aitavad Sind efektiivsemana hoida.  Alustame sellest, mis on „produktiivsuse” tähendus?

Produktiivsuse all mõeldakse traditsiooniliselt seda, kui palju Sa suudad toota, võttes eelduseks eesmärgi toota veelgi rohkem. Kuid paljude inimeste jaoks on produktiivsus üdini isiklik ja emotsionaalne mõiste. Mis on Sinu eesmärgid? Kuidas Sa sooviksid oma elu elada? Kuidas muuta oma päevi sisukamaks, lihtsamaks, stressivabamaks?

 

See nimekiri koosneb 8  produktiivsuse tõstmise rakendusest. Need rakendused ei aita Sul mitte ainult kiiremini ja tõhusamalt töötada, vaid viivad ühtlasi miinimumini kõikvõimalikud valud ja vaevad, millest Sa polnud isegi teadlik, kuid millega Sa oma igapäevarutiinis siiski kokku puutud.

 

Allikas: Pixabay

 

  1. Kui sa oled valmis lihtsustama enda ja oma meeskonna tööviise


monday.com: Pole vaja nimetadagi, et see välja töötatud produktiivsuse rakendus on vabatahtlik tööriist. Kasutage seda kogu oma töö korraldamiseks: see hõlmab igapäevast tööülesannete haldamist (task management), projektide kavandamist, ajurünnakuid, suhtlemist, failivahetust ja muud seesugust.

 

Monday.com’i üheks suurimaks eeliseks on asjaolu, et see on täiesti visuaalne. Üksainus pilguheit võimaldab teil saada ülevaate oma töövoost, näha täpselt, kuidas asi edeneb – mis on tehtud, mis on ummikusse jooksnud ja seda, kes parasjagu mida teeb. Monday.com on midagi palju enamat kui pelk produktiivsuse tõstmise rakendus, see on asendanud e-posti ja vähendanud koosolekute hulka.

 

  1. Kui leiate, et on aeg üle saada oma sõltuvusest e-mailindusest, Instagramist, mängudest jne.


Forest (ingl k Mets): See on rakendus, mis aitab Sul olla eemal oma nutitelefonist ja tööle keskenduda. Sõltuvus on tõsine asi. Kas Sa oled tööl, tegeled õppimisega, õhtustad sõpradega, veedad aega koos lastega või juhid autot (!), häirib sundvajadus pidevalt telefoni jälgida sinu keskendumist – elukvaliteedist rääkimata. Forest aitab sul „jääda keskendunuks, olla kohal” üheainsa lihtsa mängu abil: ava rakendus ja istuta puu. Puu kasvab nii kaua, kui sa oma telefoni ei puuduta (ühe puu kasvamine võtab 30 minutit). Kui sa rakendusest väljud, kuivab puu ära. Aja jooksul võid kasvatada terve metsa, kus iga puu on tõestuseks, et sa oled jäänud kindlaks oma „lahtiühendatusele” ja oled tõepoolest kohal. Hetkel, kus autos sõidu aega mobiili kasutamine on eriti aktuaalne teema, siis tasub see rakendus alla laadida ja näidata, et hoolid.

 

  1. Kui Sa oled loonud superturvalise 12-kohalise parooli ***** ja oled selle ära unustanud


1Password (ingl k 1Parool): See rakendus on lihtne viis oma parool salvestada ja üheainsa klõpsuga kõigile veebilehekülgedele sisse logida. See rakendus on sisuliselt turvaline veebihoidla, mis peab Sinu eest kõik koodid meeles.

Üheks eeliseks on mugavus – pole vaja oma aju ülearu piinata või puistata töölaua ümbrust üle iseliimuvate märkmepaberitega – kuid vaieldamatult veelgi olulisem pluss 1Passwordi puhul on siiski turvalisus. Oma salasõnade turvaline ja krüpteeritud varundamine teatud kohas kaitseb sind häkkerite ja muude pahategijate eest. Jällegi, hetkel väga aktuaalne teema, seoses häkkerite rünnakutega andmebaasidesse.

 

Projektiagentuur

Allikas: Pixabay

  1. Kui ainus võimalus ennast füüsiliselt liigutada tekib siis, kui keegi sulle selle eest maksab


StepBet (ingl k Astu/vea kihla): Me kõik teame, et istuv elustiil on kahjulik, kuid sageli on raske leida motivatsiooni ja aega enda füüsiliseks liigutamiseks. StepBet pakub asjale hoopis uut lähenemisviisi: liitu rühmaga ja vea iseendaga kihla (tavapanus 40 dollarit), et astud kuue nädala jooksul viiel päeval nädalas teatud arvu samme. Rakendus on sünkroniseeritud sinu nutitelefonis FitBitiga, Apple Watchiga või terviseandmetega (health data). Kui sa kasvõi üheainsa korra oma eesmärgi täitmata jätad, langed välja ja kaotad raha. Kõik, kes eesmärgi saavutavad, jagavad võitu. Kas see teeb su rikkaks? Ei. Kas see motiveerib sind regulaarseid jalutuskäike ette võtma? Jah.

 

  1. Kui sul on tähtaeg kukkumas, kuid sul on hoopis hirmus tahtmine lugeda artiklit „Kuidas on olla krüptorahamiljonär” vms.

 

Pocket (ingl k Tasku): Kui sa leiad midagi, mida tahaksid hiljem vaadata, kasuta Pocketit, et salvestada see otse oma brauserilt, e-kirjast või sotsiaalmeediarakendustest. Pocket varundab kõik sinu artiklid, videod ja fotod, kuni sul on nendega tutvumiseks aega, ja ime küll! sa ei vaja selleks isegi üheltki seadmelt internetijuurdepääsu. Pocketil on üle 22 miljoni registreeritud kasutaja ning see on integreeritav rohkem kui 1500 rakendusega. Kui oled inimene, keda köidavad väljakutsuvad pealkirjad, kuid samas tuleb jätkata keskendumist millelegi muule, aitab Pocket oodatavat heameelt edasi lükata, vähemalt mõneks ajaks.

 

  1. Kui telefoni toksimine lemmik söögikoha kättesaamiseks tundub lihtsalt oh! kui vaevarikas


Workflow (tlk Töövoog/Töökorraldus): Kui palju rakendusi on vaja selleks, et leida üles laulu, mida sa parasjagu kuulad? Et saada teejuhatust lähimasse kohvikusse? Saada ülevaadet uudistest? Vastus: liiga palju. Lae alla Workflow, mis lubab sind aidata „vähem toksides, rohkem saavutades”. Workflow võimaldab sul ühendada terve rea samme, koondades kõik sinu rakendused ühteainsasse otseteesse.

Tahad oma partnerile kojujõudmise kellaaega teatada? Võid luua kohandatud töövoo, mis määrab kindlaks sinu praeguse asukoha, Google mapsi päringu sõidujuhiste jaoks ning koostab tekstisõnumi, mis annab su partnerile teada, kus sa oled ja millal sa koju jõuad – selleks on vaja ainult ühte toksatust. See kõik on täielikult kohandatav, nii et saad koostada enda jaoks mistahes töökorralduse. Vinge värk!

 

 

  1. Kui sind ümbritsevad paberihunnikud ja midagi tuleb ette võtta

    Genius Scan (tlk Geniaalne Skaneering): Seadista telefoni kaamera kõrgresolutsioonil režiimile. See rakendus võimaldab sul kiiresti ja käigu pealt skaneerida dokumente ning eksportida neid JPEG- või PDF-formaadis. See on tõepoolest niisama lihtne kui momentülesvõtte tegemine.

Võta kogu see retseptide kuhi ja arhiveeri need lõpuks digitaalselt Dropboxi (tagastuskast). Kui oled töölähetusel, ära muretse sellepärast, et ülevaade kulutustest kipub kaduma. Las sinu töötajad saadavad sulle jooksvalt lepingud ja müügitehingud kohe pärast nende allkirjastamist. Proovi järgi!

 

 

  1. Kui meditatsioon tundub sinu jaoks hirmutav väljavaade, kuid tahaksid siiski katsetada


Oak (tlk Tamm): On olemas palju meditatsioonirakendusi, kuid meie oleme suured hiljuti turule toodud Oaki fännid. Diggi asutaja ja True Ventures’i partneri Kevin Rose’i loodud rakendus pakub kiireid ja lihtsaid hingamisharjutusi, samuti mediteerimisjuhendeid ning DIY (do it yourself – tee seda ise) meditatsioone.

Mis moel see on produktiivsust puudutav rakendus? Meditatsiooni kasulikkuse kohta on koostatud tonnide (ja tonnide!) kaupa teadusuurimusi. See parandab keskendumisvõimet ja mälu, annab sulle energiat, aeglustab vananemist ja edendab loomingulisust. Need kõik omadused on produktiivsuse tõstmiseks väga vajalikud.

 

Mis on sinu lemmikrakendus produktiivsuse tõstmiseks?  Mitut produktiivsuse rakendust sa juba kasutad ja millist soovitad teistelgi kasutusele võtta? Kuulaksime meeleldi TEIE soovitusi!