Messengeri turunduse A-st O-ni

Messengeri turunduse A-st O-ni

Messenger on suurim suhtluskanal Eestis ja üks enim allalaetud mobiilirakendus. Forbes on nimetanud Messengeri turundust „uueks äritegevuse viisiks”.

Tipptehnoloogilised turundusuuringud ennustavad, et Messengeri turundusest saab järgmise 5–7 aasta jooksul maailma suurim turunduskanal ”.
Messengeri turundus on Facebooki Messengeri kasutamine vestluskanalina, et jõuda sihitud sõnumitega üksikisikuni. Esmapilgul võib see tunduda ääretult sarnasena juba tuttavale e-maili turundusele, kuid tegelikkuses on nende kahe vahel üks suur ja oluline erinevus. Messenger on interaktiivne ja vahetu, e-posti turundus kipub olema aga eraldatum, isikupäratum ning sageli aeglasem.

Statistikast peegelduval 1,3 miljardil kasutajal on iga päev 7 miljardit vestlust. Ainuüksi statistikale lisaks on kaks ülekaalukat põhjust, miks Messenger on nii võimas turunduskanal. Üks on strateegiline, teine taktikaline. Vähesed ettevõtted kasutavad Facebooki Messengeri turundust või ei kasuta seda maksimaalselt.
Näiteks võib ettevõttel olla Facebook Messengeri kontaktnupp, aga enamikul ettevõtetel pole ühendatud vestlusrobot, mis vastab koheselt kliendi küsimustele, suunates kasutaja lahenduse leidmisele.

Saates Messengeris oma tellijale sõnumeid, on võimalik saavutada 70–80% avamismäär esimese tunni jooksul. Lisaks pole palju ettevõtteid, kes seda viisi kasutavad, seega on suur võimalus, et oled oma konkurentidest esimene ning see on suur eelis. Sõnumite automatiseerimine viib klienditoe uuele tasemele, tänu automatiseeritud sõnumitele saab kasutaja oma küsimustele vastuse ka siis, kui sinu tööpäev on läbi.

Messengeri turunduse puhul on oluline interaktiivsus ning lihtsus. Mida mängulisem ja kaasahaaravam on vestlus, seda parem ka tulemus.

Loomulikult on oluline lähtuda brändist, ärivaldkonnast ja sihtrühmast, kui riiklikule instantsile ei sobi liigne familiaarsus, siis näiteks kaubanduskeskus võib Messengeri turunduses olla julge ja nooruslik nii tekstis kui ka visuaalis. Alusta Messengeri turundusega juba täna ning ole homme konkurentides kaks sammu ees! Kui vajad abi ja tuge, siis võta meiega ühendust Messengeris või kirjuta tiim@projektiagentuur.ee ja leiame just sinu brändile sobiva lahenduse!