fb creator

Miks kasutada Facebook Creator Studio võimalusi?

Facebook Creator Studio koondab kokku kõik tööriistad, mida vajad sisu tõhusaks postitamiseks, haldamiseks, raha teenimiseks ja tulemuste mõõtmiseks kõigil oma Facebooki-lehtedel ja Instagrami-kontodel. Kui Sul on oma Facebooki-leht või kui haldad mõnda, saad hõlpsasti juurdepääsu Facebooki Creator Studiole. Ehkki funktsioonid, mida saad omaniku või haldurina kasutada, võivad erineda, on see tööriist siiski väärt katsetamist. Kui haldad mõnda lehte, siis oled kindlasti kursis sellega, kui väärtuslik on postituste ajastamise funktsioon. See mitte ainult ei aita Sul aega kokku hoida, vaid aitab ka sotsiaalmeedia sisukalendrit kavandada. Facebooki Creator Studio võimaldab Sul postitusi ajastada nii Facebookis kui ka Instagramis.

Postituse ajastamine on Facebook Creator Studio abil lihtne?

Postituste salvestamiseks või ajastamiseks Facebook Creator Studios pead järgima postituse koostamise põhietappe.
Seejärel klõpsa avaldamise kõrval oleval noolel, mis annab kaks võimalust:

● Salvestamine: võimaldab enne avaldamist postituse kallal tööd teha. Selle postituse leiad hiljem jaotisest „Mustandid”
● Ajastamine: saad määrata postituse esitamise kellaaja ja kuupäeva

Ajastamisprotsessi muudab lihtsamaks selle sisuraamatukogu (Content Library) funktsioon. See vahekaart Facebooki Creator Studios annab ülevaate kõigist Sinu Facebooki-lehtedel kavandatud postitustest.
See võimaldab ka otsingut kitsendada, kasutades järgmisi filtreid:

● Postituse tüüp: fotod, videod, lingid, tekst jne

● Postituse olek: postitatud, aeguv, plaanitud, koostatud jne

● Ajavahemik: konkreetse kuu või aasta postituste kuvamine

Creator Studio Analytics Facebooki ja Instagram Insightsi jaoks

Kas Sinu sotsiaalmeedia kanalites piisab hea sisu postitamisest? Mitte päris. Professionaalse turundajana peaksid tegema veel ühe liigutuse ja üle vaatama, kuidas postitustel läheb.

Sotsiaalmeedia analüüs on ülioluline, kuna see võimaldab:

● Mõista, mis Sinu jälgijatele meeldib
● Hinnata sotsiaalmeedia turundusstrateegia tõhusust
● Teha kindlaks postituste üldise mõju Sinu ettevõttele
● Teha sotsiaalmeedia kampaaniates vajalikud muudatused

Facebooki Creator Studio analüütiline teave võimaldab analüüsida näiteks videoid järgmiste kriteeriumite alusel:

● Esitus: saad teavet selle kohta, mitu minutit videoid vaadati, mitu korda on videoid esitatud
● Lojaalsus: saad jälgida uute jälgijate koguarvu ning kasutajaid, kes vaatavad terviklikke videoid jmt
● Sihtrühm: see funktsioon aitab vaatajaskonda paremini mõista. Siit saad teada oma vaatajaskonna vanuse ja soo
● Huvi: saad teada, mitu minutit videot vaadatakse
● Kasum: see kehtib ainult nende lehtede kohta, millel on voosisesed reklaamid ja/või fännide tellimused. Siit saad teada, kas Sinu Facebooki-leht sobib monetiseerimiseks.

Märkus: Jaotis „Statistika” on põhimõtteliselt mõeldud sisu kohta üldise statistika esitamiseks. Ühe konkreetse postitusega seotud mõõdikute vaatamiseks peaksid minema vahekaardile „Content Library”.
Videotega mitteseotud sisu kohta saad teavet oma Facebooki-lehelt, klõpsates nupule „Insights”.
Selle statistika analüüsimine aitab Sul täiendada oma sotsiaalmeedia turundusstrateegiaid asjakohaste andmetega ja teha teadlikumaid otsuseid.

Facebook Creator Studio muud väärtuslikud omadused

Ehkki postituse ajastamine ja statistika analüüsimine on Facebook Creator Studio populaarsed funktsioonid, on rakenduses ka palju teisi kasulikke tööriistu.

1. Monetiseerimine
Facebooki-lehe monetiseerimine võimaldab Sul oma sisu abil teenida. See, kas leht on selleks sobilik või mitte, sõltub paljudest teguritest. Facebooki Creator Studio mitte ainult ei määratle abikõlblikkuse staatust, vaid toob välja ka näpunäited, mis aitavad Sul häid rahalisi tulemusi saavutada ja säilitada.

Samuti võimaldab Facebook kasutajatel raha teenida, lisades lühireklaame enne videosisu, selle ajal või pärast seda. Võid lasta Facebooki automaatselt paigutada reklaamid või valida need ise.

2. Õiguste haldur
Sisu kaitsmine on oluline. Õiguste halduri funktsioon aitab kaitsta Sinu autoriõigustega kaitstud sisu Facebookis ja Instagramis, kasutades üleslaetud viitefaile.
Selle funktsiooni eeliste kasutamiseks pead seda taotlema.
Facebooki sisu kontrollimise võimalus on olemas olnud juba mõnda aega. Kuid Facebooki Creator Studio on muutnud selle lihtsamaks kui kunagi varem.

3. Helikogu
Lisaks sotsiaalmeediasisu toimivuse monetiseerimisele ja analüüsimisele on Facebooki Creator Studio hõlbustanud sisu loomist.
Nüüd saad sirvida tasuta muusikapalasid ja heliefekte ning kasutada neid Facebookis ja Instagramis haaravate videote loomiseks.

4. Lehed
See jaotis võimaldab kasutajatel luua uue lehekülje ning lisada ja määrata uutele liikmetele leherolle. Selle jaotise kaudu saad ka üles laadida (ükshaaval või mitu korraga) videoid ning teha otseülekandeid.

5. Postkast
Facebook Creator Studio pakub ka postkastivaadet. See võimaldab kasutajatel hallata saadud sõnumeid ja neile vastata nii Facebookis kui ka Instagramis.

Kui vajad Facebooki-lehe või Instagrami-konto haldamisel abikätt, siis meie saame Sind aidata. Loome Sinu jälgijaskonna huvidest lähtuvat sisu, mis on kaasahaarav ja kõnetav.

Võta meiega ühendust tiim@projektiagentuur.ee

1

Seotud teemad