emailiturundus

Uudiskirja näited, mis kutsuvad click’ima!

Pole ilmselt kedagi, kelle postkasti poleks prantsatanud uudiskiri, mille ta koheselt prügikasti teisaldab. Selleks, et sama lugu ei juhtuks sinu uudiskirjaga, oleme varunud mõned uudiskirja näited ja nipid, millest inspiratsiooni ammutada.

Mis on uudiskirja puhul oluline?

Paku lugejale väärt sisu

See peaks olema ilmselge, ent üllatav on uudiskirjade arv, mis on lihtsalt üks suur kogum kuulutusi. Keegi ei vaata telerit ainult reklaamide pärast, ükskõik kui lõbusad need ka poleks. Seega veendu, et pakud kasulikku ja huvitavat sisu, mida oleks põnev ja kasulik lugeda.

Haara lugeja tähelepanu

Mõtle enda peale, kui palju uudiskirju sinu postkastis redutavad ilma selleta, et sa neid kunagi avaks? Palju! Sama olukord on tõenäoliselt ka sinu lugeja postkastis. Selleks, et sinu lugeja su uudiskirja avaks, pead sa tõmbama koheselt tähelepanu. Uudiskiri peab sõna otseses mõttes karjuma “LOE MIND KOHE”. Kui sinu tellijad näevad teemat ja mõtlevad “ma loen seda hiljem”, siis nad ei loe seda kunagi!

Loo usaldust

Veendu, et olete oma uudiskirjadega kooskõlas ja et sinu tellijad teaksid, mida uudiskirja avades ja lugedes oodata. See ei tähenda, et mitmekesisus ja uudsus poleks olulised. See tähendab lihtsalt seda, et sinu tellijad ei tohiks tunda end petetuna, põhjusel näiteks et teemarida ei sarnane uudiskirja sisuga. Veendu, et sinu tellijad usaldavad öeldut ja kohtlevad sind teema autoriteedina.

Kirjuta oma publikust lähtuvalt

Oled oma ala ekspert, sinu tellijad tõenäoliselt mitte. See tähendab, et peaksid selgitama kõike tavaliste sõnadega ja kirjutama lahti kõik tööstusharu terminid, lühendid ja akronüümid.

Mida lühem ja löövam, seda parem

Inimesed on hõivatud! Seega veendu, et inimesed saaksid sinu uudiskirjast vajaliku teabe kiiresti ja lihtsalt kätte. See tähendab ka seda, et ei tasu toppida oma uudiskirjadesse liiga palju teavet ja liiga palju erinevaid artikleid.

Kuidas muuta oma sisu põnevamaks? Vaata uudiskirja näiteid!

Autor: www.sotsiaalmeediakalender.eu

Tähtpäevad pole kasulikud tööriistad mitte ainult sotsiaalmeedia postituste kirjutamiseks, vaid ka uudiskirjade põnevamaks muutmisel. Siin on mõned mai 2022 tähtpäevad, millega oma uudiskiri siduda:

03.05 Õpetajate hindamise päev

Käes on aasta kõige pingelisem aeg nii õpetajatele kui ka õpilastele – EKSAMID!

💡Uudiskirja näide: Kui soovid tunnustada õpetajaid nende raske töö eest, paku oma uudiskirjas neile allahindlust või sooduskoodi.

💡 Pealkirja ideid:

 • Õpetajad, tervitame teid! 🙌
 • Kõige olulisem amet on õpetajaamet
 • Tunnusta ja täna oma õpetajat ✨
 • Eksamistress hakkab võimu võtma? Meil on lahendus!

08.05 Emadepäev

Emad ja vanaemad väärivad meie hoolt ja tähelepanu IGA PÄEV! Oma uudiskirja võiks neile pühendada aga just sellel päeval!

💡Uudiskirja näide: Saada välja countdown’iga uudiskiri, tuletades lugejale meelde, et ta soetaks erilised kingid oma kallitele juba varakult.

💡Pealkirja ideid:

 • Kes juhib maailma? Emad!
 • Kingi emale aega ja tähelepanu❤️ 
 • Kõigi kingijuhtide ema

09.05 Euroopa päev

Viimase kahe kuu sündmused on näidanud, kui oluline on meie ühtsus. Kui sa pole sõja teemal veel sõna võtnud, ent tunned, et tahaksid mingil viisil Ukrainale abikäe ulatada, siis siin on sulle idee.

💡Uudiskirja näide: Kutsu lugejaid annetama konkreetsele organisatsioonile.

💡Uudiskirja näide: Kommunikeeri lugejale, et kõik teatud perioodil soetatud toodete tulu läheb Ukraina abistamiseks.

💡Pealkirja ideid:

 • Ühtsuses on jõud! Ärme unusta abivajajaid! 💙💛
 • Teeme koos head
 • Seisame Euroopa väärtuste eest

17.05 Kodus töötamise päev

Taas päevakajaline tähtpäev, mida võib oma uudiskirjaga siduda!

💡Uudiskirja näide: Tuleta lugejale meelde, et ka kodus töötades on oluline vaheldus- pausid, mugav töökeskkond ja vaimne heaolu.

💡Pealkirja ideid:

 • Kodus töötamine ei tähenda, et peaksid leppima vähemaga 🙌
 • Kodu on meie kindlus! Kas ka kaugtöös?
 • 5 nippi, kuidas oma kodukontor mugavamaks muuta💡

27.05 Päikesekaitse päev

Kui sinu teemaks on näiteks tervis või ilu, siis see tähtpäev on sulle! Paljud kahjuks ei tea, et päikesekahjustused on nr 1 põhjus nahavähi tekkimisel, seega on see oluline teema, millest rääkida.

💡Uudiskirja näide: Räägi oma lugejale päikesekaitse olulisusest ning jaga temaga nippe, kuidas valida õige päikesekreem. Kui müüd päikesekaitse kreeme, siis paku uudiskirja lugejale allahindlust või sooduskoodi.

💡 Pealkirja ideid:

 • 3 kõige levinumat viga päikesekreemi valikul 🌞
 • Kontrolli kohe, kas sinu päikesekreem vastab nendele nõuetele
 • Kuidas valida päikesekreemi?

Ideed paigas, siis võib kirjutama hakata! Kui vajad siiski uudiskirja kirjutamisel abi, siis meie tiim aitab sind selles hea meelega. Võta meiega julgelt ühendust.

3

Seotud teemad