WordPress 5.9 uuendused

WordPress 5.9 uuendused

WordPress 5.9 uuendused toimusid jaanuaris 2022. Siit blogist leiad WordPress 5.9 kõige olulisemad uuendused! Kui sa veel ei tea, mis platvormile oma koduleht luua, siis meie soovitus on WordPress, loe siit MIKS?

Pilt: Dreamstime.com

2022 WordPressi uus teema

Igal aastal saab WordPress uue vaiketeema, selle aasta teema kannab nime Twenty Twenty-Two ja see on täis huvitavaid uusi funktsioone. Teema on inspireeritud lindudest, tegu on minimalistliku ja kerge ning hõlpsasti kohandatava teemaga. WordPressi ajaloo esimene vaikeplokiteema. See on midagi enamat kui lihtsalt uus vaiketeema, tegu on täiesti uue viisiga WordPressi teemadega töötamiseks.Plokiteemad annavad sinu kätesse laia valiku visuaalseid valikuid alates värviskeemidest ja kirjatüüpide kombinatsioonidest kuni lehemallide ja pildifiltriteni– seda kõike saidi redigeerimisliideses. Ühes kohas muudatusi tehes saad anda Twenty Twenty-Twole sama välimuse kui sinu kaubamärgil.Teema Twenty Twenty-Two on sulle juba saadaval!

Sinu isiklik värvikast

Rohkem plokiteemasid, mis on loodud saidi täielike redigeerimisfunktsioonide jaoks on teemakataloogis koos teemaga Twenty Twenty-Two. Kui kasutad mõnda neist uutest teemadest, ei vaja sa enam kohandajat. Selle asemel on sul leheredaktoris kõik stiilide liidese võimalused. Nii nagu Twenty Twenty-Two puhul, lood seal oma saidi välimuse, kasutades tööks vajalikke tööriistu sujuvas liideses.

Uus navigeerimisplokk annab võimaluse valida: kas alati sees olev reageeriv menüü või selline, mis kohandub sinu kasutaja ekraanisuurusega. Ükskõik, mida luues, tea, et seda saab uuesti kasutada kõikjal, kus soovid, olgu siis täiesti uues mallis või pärast teema vahetamist.Navigeerimisploki lisamiseks vali lihtsalt plokk, lisa see oma lehele ja seejärel klõpsa nuppu Vali menüü. Seejärel näed kõiki loodud menüüsid. Vali see, mida soovid kasutada, ja ongi valmis!

Parem ploki juhtimine

WordPress 5.9 sisaldab uusi tüpograafiatööriistu, paindlikke paigutuse juhtelemente ja täpsemat kontrolli detailide (nt vahekaugused, äärised ja muu) üle – see aitab sul saavutada lihvitud ja detailidele keskendunud välimuse. -Tüpograafia puhul saad muuta oma veebilehe teksti ja linkide sätteid. Saad muuta fonte, suurust, rea kõrgust ja välimust.-Jaotises Värvide all saad muuta paletti või elemente. Paletid on värvide kombinatsioonid, mis töötavad koos. Selles sättes on kolm jaotist: teema värvipaletid, vaikevärvipaletid ja kohandatud värvipaletid. -Jaotises Paigutuse all saab muuta padding’ut ja mõõtmeid.

Mustrid

WordPressi mustrite kataloog on paljude plokimustrite kodu, mis on loodud aja säästmiseks ja saidi põhifunktsioonide lisamiseks. Neid on sul võimalik oma äranägemise järgi muuta. Kas vajad oma teema päises või jaluses midagi muud? Vaheta see mõne klõpsuga uue vastu.Peaaegu täisekraani vaade soodustab detailide märkamist, hõlbustades mustrite uurija mustrite võrdlemist ja kasutajate ootuspäraste valikute valimist.

Uuendatud loendivaade

WordPress 5.9 loendivaade võimaldab sisu paigutada täpselt sinna, kuhu soovid. Ka keeruliste dokumentide haldamine on lihtsam: lihtsad juhtelemendid võimaldavad saidi loomisel jaotisi laiendada ja ahendada – ning lisada oma plokkidesse HTML-ankruid, et aidata kasutajatel lehel ringi liikuda.

Galerii plokk

Töötle igat pilti galeriiplokis samamoodi, nagu käsitleksid seda pildiplokis.Stiliseeri kõik oma galeriis olevad pildid teistest erinevalt (näiteks erinevate kärpimiste või kahetoonidega) või muuda need kõik ühesuguseks.

Artikliks andis sisu WordPress.

Kokkuvõtteks

Kui sa pole ammu oma veebilehel toimetanud, siis küllap see blogi inspireeris sind katsetama ja proovima kõige värskemaid uuendusi. Kui sul pole oma unistuste veebilehe tegemiseks aga piisavalt aega ja/või oskuseid, siis kirjuta tiim@projektiagentuur.ee, meie eksperdid saavad sind aidata!

0

Seotud teemad